Pratik Bilgiler

WHITE-WESTINGHOUSE PRATİK BİLGİLER

Sayınmüşterimiz;

white-westinghouse yetkili servisi olarak,size öncelikle şunu hatırlatalım ki ;bozulan bir white-westinghouse cihazınızı kendiniz tamir etmeye çalışmayınız.! Herhangi bir bilgiye sahip olmadan yapacağınız bir hata,telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir.

White-westinghouse markalı bir buzdolabının,bozulan lambasını dahi değiştirirken buzdolabının fişini mutlaka çekiniz.Vermiş olduğumuz bilgiler dışında herhangi problemi çözmek için mutlaka white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

White-westinghouse Buzdolabım çalışmıyor.Ne yapmalıyım?

· Öncelikle Fişi ve kabloyu ve prizi kontrol edin. Prizde elektrik olup olmadığını kontrol ediniz..Eğer bir kontrol kalemine sahip değilseniz,prize bir saç kurutma makinası takarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.Eğer halen prizde elektrik yoksa;Buzdolabının bağlandığı prizin sigortası ya da ana sigorta atmıştır. Sigortayı kontrol ediniz.

· Prizde elektrik var ve buzdolanız çalışmıyorsa Frigidaire ve white westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

White-westinghouse Buzdolabımın ışığı yanıyor.çalışma sesi gelmiyor.Ne yapmalıyım?

Yaklaşık 30 dakika bekleyin.Eğer Çalışmazsa,buzdolabınızın fişini çıkartıp 5 dakika sonra tekrar takınız.Bu süre sonunda buzdolabınız halen çalışmıyorsa white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

White-westinghouse Buzdolabımdan, çalışırken değişik sesler geliyor.Ne yapmalıyım?

Buzdobınızın ayak ayarları normal mi?.Buzdolabınızın  bulunduğu yerde sabit durması gerekir.Sallanıyorsa ayak ayarlarını kontrol ediniz.

Buzdolanızın arkası duvara faza yakın olmaması gerekir.Bazı model buzdolaplarının arka kısmında condenser dediğimiz Siyah teller vardır.Bu teller duvara temas ettiğinde vibrasyon yapar.Kontrol ediniz.Yaptığınız kontroller sonunda,ses devam ediyorsa white-westinghouse yetkili servis merkezimizii arayınız.

White-westinghouse Buzdolabım koku yapıyor.Ne yapmalıyım ?

Öncelikle buzdolabınızın içinin  temizlenmesi gerekebilir.White-westinghouse buzdolabınızı fişten çekip,içerisini karbonatlı ılık su ile siliniz.Silme işlemi bittikten sonra buzdolabızı tekrar çalıştırmayı unutmayınız.

White-westinghouse buzdolabı içerisine koymuş olduğunuz üstü açık gıdalar koku yapmış olabilir.Kontrol ediniz.

westinghouse buzdolabınızın iyi soğutup,soğutmadığını ve ayarlarını kontol ediniz.Hava çıkş kanallarınını önünün açık olup,olmadığını kontol ediniz.

Tüm kontrollere rağmen koku gelmeye devam ediyorsa; white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

White-westinghouse Klimam koku yapıyor.Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle white-westinghouse klimanızın yıllık bakımlarını periyodik olarak yaptırmanız gerekir.Bakım yapılmayan cihazlarda bakteri ve kötü kokular oluşur.İç ünite içerisindeki filitreleri yıkadıktan sonra mutlaka kurutunuz.Cihazınızı fan modunda 10 dk çalıştırınız.Eğer koku devam ederse Detaylı bir Bakım için 0216 572 44 77 white-westinghouse müşteri hizmetleri olan yetkili  servis merkezimizi arayınız.

Top